Na sport i aktywność fizyczną poświęć chociaż godzinę dziennie

Żyjemy w takim pośpiechu i w takim pędzie, że większość z Nas nie zauważa, jak wiele zdrowia traci właśnie przez ten pośpiech. Jeśli do tego nie macie czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną to na pewno prędzej czy później pęd i ciągły pośpiech sprawi, że przyjdą za tym konsekwencje zdrowotne. Można temu zapobiec bo wystarczy poświęcić jedną godzinę dziennie na aktywność fizyczną. I już.
Ot tyle, nie więcej i nie mniej, tylko jedna godzina dziennie. Wyjście na basen, bieganie czy jazda na rowerze a nawet zupełnie wystarczający godzinny spacer w miarę sprawnym żołnierskim marszem. To jest cała tajemnica zdrowia ciała i ducha. Do tego należy jeszcze w miarę dobrze się odżywiać, ale jeśli nie będziemy odżywiać się po prostu źle to też nie będzie najgorzej.
Dla zdrowia i samopoczucia godzina aktywności fizycznej dziennie w zupełności wystarczy, ale jeśli ktoś nie może poświęcać dziennie takiego czasu to można rozłożyć to czasowo inaczej. Najważniejsze jednak, żeby uprawianie sportu czy fizycznej aktywności stało się dla Was nawykiem. To znaczy, żeby weszło w krew, która będzie dzięki temu o wiele zdrowsza.

Powiązane publikacje