Różne historie sportowców

W życiu sportowca przygotowania do każdego sezonu wyglądają bardzo podobnie, ale wraz z upływającym czasem zmieniają się parametry wydolnościowe każdego człowieka – tym bardziej sportowca. Profesjonaliści muszą więc de facto co miesiąc dostosowywać swój program treningowy na najbliższe miesiące pod kątem nie tylko swoich planów na dany sezon, ale także aktualnych wyników badań, wydolnościowych, siły fizycznej.
Wszystko to, łącznie z samopoczuciem, naturalną odpornością i motywacją wewnętrzną do przełamywania kolejnych barier, ma kluczowe znaczenie w życiu sportowca i w całkowicie naturalnym biegu wydarzeń przytrafiają się okresy pod tym względem dużo gorsze i lepsze.
Umiejętność radzenia sobie z gorszymi okresami w sporcie to bardzo ważna zdolność, która niestety nie jest wszystkim po równo dana i przez to nie brakuje biografii sportowców, którzy po kilku pierwszych wielkich sukcesach nagle stracili odpowiednią motywację do pracy, lub też po prostu wyczerpali swój łut szczęścia i przestali imponować tak, jak wróżono im na początku krótkiej kariery.

Powiązane publikacje