Zachęcajmy dzieci do sportu

Bardzo dużo mówi się dzisiaj o tym, że nasze dzieci są coraz bardziej otyłe. Większość z nich ma przynajmniej nadwagę. Jest to wysoce martwiący problem, ponieważ wyrasta nam otyłe społeczeństwo, które również ma wiele problemów ze zdrowiem.
Otyłość powoduje szereg bardzo poważnych chorób. U dzieci jest ona spowodowana przede wszystkim tym, że dzieci nie mają odpowiedniej dawki aktywności fizycznej w ciągu dnia. Większość wolnego czasu spędzają one bowiem przed ekranem telewizora lub przed komputerem grając w gry. Koniecznie należy zmienić ten trend.
Warto zainteresować nasze dziecko uprawianiem jakiegoś sportu. Może być to coś, co nam wszystkim sprawi ogromną frajdę. Doskonale sprawdzają się wycieczki rowerowe całą rodziną, lub na basen, żeby popływac i pograć w piłkę. Dzieciom trzeba pokazać, że my również jesteśmy aktywni i dać im odpowiedni przykład. Wtedy tylko będziemy je w stanie przekonać do sportu. Nie wolno zapominać również o wyeliminowaniu niewłaściwych nawyków żywieniowych i piciu jedynie wody mineralnej niegazowanej.

Powiązane publikacje