Zachęcanie ludzi do sportu

W ostatnim czasie prowadzone są bardzo aktywne działania mające na celu propagowanie aktywności fizycznej – zwłaszcza na świeżym powietrzu i w miastach. Przez wiele lat rozwój miast kompletnie nie sprzyjał osobom pragnącym dbać o siebie – budowano wyłącznie drogi, bloki, kosztem boisk czy parków.
Dzisiaj nie tylko z powodzeniem adaptuje się miejską zieleń do tego, aby pełniła swoje funkcje ekologiczne, ale także by miała zastosowanie rekreacyjne. Bardzo powszechne jest stawianie siłowni outdoorowych, ale praktycznie każde miasto rok rocznie otwiera kolejne dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych.
Widać po wzroście osób jeżdżących na rowerach i biegających po mieście, że działania te przynoszą wyjątkowo dużo korzyści. Przez długie lata budowano na potęgę orliki, czyli bardzo nowoczesne jak na polskie warunki boiska. Do tej pory tysiące ludzi kochających piłkę nożną grało w opłakanych warunkach, od teraz prawie każde miasto i wieś ma swoje boisko piłkarskie na miarę XXI wieku i może aktywizować społeczność lokalną.

Powiązane publikacje