Zainteresowanie dyscypliną sportową

W organizacji sportowej zarabiać można na wiele sposobów, ale wszystko uzależnione jest od międzynarodowej pozycji sportu. Ta z kolei wynika z bazy kibicowskiej i zainteresowania mediami, które pojawia się wraz z dobrymi turniejami, stworzeniem federacji i pojawieniem się pierwszych gwiazd.
To właśnie idole w danym sporcie bardzo często sprawiają, że dyscyplina do tej pory ignorowana w kraju staje się bardzo popularna. Na fali sukcesów międzynarodowych jednego człowieka zbudować można ogromne zainteresowanie tysięcy młodych ludzi, znaleźć sponsorów i zbudować odpowiednią infrastrukturę, by w kolejnych latach po mistrzu pojawili się jego godni następcy.
Media natychmiast podsycają zainteresowanie daną dyscypliną i dzięki temu nawet w dekadę po pojawieniu się unikalnego talentu, możliwe jest stworzenie podwalin pod regularne występy innych kadrowiczów na podobnym poziomie. W każdej dyscyplinie liczy się jednak nie tylko pieniądz i jakiś legendarny lider, ale również pomysł biznesowy i wizja organizacyjna.

Powiązane publikacje