Golf – sport dla ludzi z dystansem do życia
- 453 Views
- Redaktor motla.pl
- 12 kwietnia 2019
- Baza informacji o sporcie
Jest tylko kilka szczególnie wysublimowanych sportów, których uprawianie wiąże się z prestiżem i społecznym uznaniem. Można tak z pewnością powiedzieć o dyscyplinie sportowej, jaką jest golf. To właśnie ten sport uznawany jest za ten szczególnie trudno dostępny i możliwy tylko dla społecznej elity. Jest to oczywiście jedynie powszechna opinia, bo tak naprawdę potrzeba niewielu pieniędzy, żeby móc spróbować gry w golfa. Spróbować, bo na regularne bywanie na golfowych polach wiąże się już z naprawdę sporymi wydatkami.
Na dzień na polu golfowym trzeba przeznaczyć co najmniej kilkaset złotych. Większość pól golfowych umożliwia grę jedynie zawodnikom posiadającym karty klubowe. I to są kolejne koszty, które wiążą się z przygodą na golfowych polach. Można więc się z opinią zgadzać albo nie, ale naprawdę na regularne odwiedzanie dołków pozwalają sobie osoby zamożne.
Do grania w golfa potrzebny jest też specyficzny dystans do życia. Bierze się on oczywiście z zamożności i z tego, że na polu można skoncentrować się tylko i wyłącznie na wbiciu piłeczki do dołka. Koncentracja na grze to coś, co jest wymagane w przypadku tej dyscypliny. Jakiekolwiek zdekoncentrowanie niestety, ale uniemożliwia skuteczną grę.

- 13 kwietnia 2022
Sport latem
- 17 marca 2022
Klub sportowy w XXI wieku
- 7 lutego 2022
Sporty wodne – pomysł jedynie na lato
- 13 stycznia 2022
Sport latem
Klub sportowy w XXI wieku
Sporty wodne – pomysł jedynie na lato
Zachęcajmy dzieci do sportu
Inwestowanie w kluby sportowe
Jak przekonać partnera do uprawiania sportu.
Nietypowe sporty, jak odszukać pasję.
Sport