Idealny dzień na sportowo

Kiedy życie człowieka jest pozbawione jakiejkolwiek aktywności fizycznej staje się ono nadzwyczajnie puste i próżne. Nawet kiedy sfera intelektualna pracuje na najwyższym poziomie, to problematyczne okazuje się wprawienie swojego ciała w jakikolwiek ruch. Tymczasem wystarczy kilka kroków, żeby swoje codzienne życie zmienić w życie na sportowo.
Idealny dzień na sportowo warto zacząć wcześnie rano. Wydaje się, że godzina szósta jest już i tak zbyt późną. Układając plan dnia warto zacząć od basenu. Godzina pływania z samego rana dodaje energii na cały dzień ale także pomaga w zachowaniu koncentracji przez długie godziny. Potem wiadomo, praca do popołudnia. Jeżeli pracujecie długo to w trakcie pracy na pewno macie przerwy. Warto więc wybrać się w ciągu tej przerwy na możliwie jak najdłuższy spacer.
Wieczorem dobrze jest pobiegać. Można to zrobić już po kolacji, jeśli jednak jest ciemno na dworze to koniecznie ubierzcie jakieś odblaski. Poranny basen można zamieniać z siłownią albo bieganiem. Z kolei ewentualne wieczorne bieganie można zamieć na jakiś sport halowy typu tenis czy squash albo chociażby spinning w klubie fitness. Przy dzisiejszych możliwościach można wybierać w dyscyplinach i sportach.

Powiązane publikacje