Rodzinne uprawianie sportu

Wiele mówi się ostatnio o tym, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej otyłe. Co gorsza, tendencja ta dotyczy również małych dzieci. Lekarze ostrzegają, że gwałtownie wzrasta w naszym kraju liczba dzieci otyłych. Wiąże się to z różnymi przykrymi chorobami i schorzeniami. Często rodzice nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że ich dzieci mogą stać się w przyszłości kalekami.
Lekarze zachęcają do tego, żeby dzieci uprawiały jak najwięcej sportu. Warto zwrócić uwagę przy tym na to, jaki tryb życia prowadzimy my, dorośli. Często bowiem dziecko nieświadomie czerpie przykład ze swoich rodziców, którzy nie uprawiają żadnego sportu i odpoczywają jedynie przed telewizorem na kanapie.
Warto zastanowić się nad tym faktem i zachęcić swoje dziecko do wspólnego uprawiania sportu. Jest to bowiem najlepsze rozwiązanie tej sytuacji. Można wspólnie wybierać się na spacery i wycieczki piesze oraz rowerowe. Doskonałym rozwiązaniem jest również wspólna gra w piłkę i wspólne wyjścia na basen. Można w ten sposób również zachować więź i kontakt z dzieckiem.

Powiązane publikacje