Sport aktywizuje i solidaryzuje

Solidarność lokalna może być bardzo skutecznie budowana i umacniana na fundamencie typowo sportowym. Wokół rywalizacji sportowych wykuwa się wiele skrajnych emocji – od euforii po rozpacz, od miłości po nienawiść. Między kibicem a jego ukochanym klubem jest nić emocjonalne czasami silniejsza niż pomiędzy mężczyzną a kobietą.
Dlatego umiejętne budowanie renomy lokalnego klubu, bez względu na dyscyplinę sportową, wokół którego można potencjalnie przyciągnąć najwięcej osób – to doskonała metoda na budowanie lokalnej solidarności. Co istotne, jeśli w danym mieście uda się zainteresować ludzi samym kibicowaniem i wspieraniem lokalnego zespołu, najpewniej przełoży się to także w bezpośredni sposób na liczbę amatorów uprawiających daną dyscyplinę.
Piłka nożna, jazda na rowerze, bieganie, a w przypadku osób starszych i bardziej schorowanych nawet regularne spacerowanie – wszystko to efekt pobudzenia wyobraźni sportowej u ludzi, którzy do tej pory nie dostrzegali korzyści z ruchu na świeżym powietrzu.

Powiązane publikacje