Rozwój infrastruktury sportowej

W miastach i nie tylko wydaje się w ostatnim czasie bardzo dużo pieniędzy na promowanie i zachęcanie do zdrowego życia. Istotnym elementem tych promocji są różne targi żywności i warsztaty kulinarne czy festiwale ekologiczne, ale bardzo ważne jest przede wszystkim zaktywizowanie ludzi. Widać w ostatnim czasie ogromny wzrost liczby aktywnych rowerzystów – zapewne zaczęli oni dostrzegać, jak mocno poprawiła się dla nich infrastruktura.
W nowoczesnych miastach ścieżek rowerowych są już setki kilometrów i można nimi bezpiecznie dostać się nie tylko w każde miejsce w mieście, ale również poza nim. Szlaki turystyczne wzdłuż ścieżek rowerowych zachęcają do treningowych lub rodzinnych wyjazdów liczących dziesiątki kilometrów.
Przybywa ludzi, którzy bardzo dużo biegają w mieście – także dla nich pojawiły się specjalne miejsca w parkach, gdzie mogą się rozciągać czy robić przebieżki. Wiele miast inwestuje także w coraz popularniejsze siłownie outdoorowe, liczące czasami nawet kilkanaście różnych stanowisk i przyrządów treningowych.

Powiązane publikacje