Sport w późnym wieku

Większość osób w podeszłym wieku boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi. Najczęściej wynika to z wieku, ale niekiedy starsze osoby mają również bardzo złe nawyki żywieniowe i nie uprawiają w ogóle sportu. Coraz więcej osób w późnym wieku skarży się na nadwagę i na choroby układu krwionośnego. Zapominają jednak o tym, że bardzo istotną kwestią w naszym życiu jest uprawianie sportu.
Ciało wymaga od nas ruchu, aby mogło ono funkcjonować w prawidłowy sposób. Nawet w starszym wieku nie wolno o tym zapominać. Oczywiście nie chodzi o to, żeby uprawiać wyczynowe sporty. Trzeba bowiem pamiętać o swoich stawach oraz kościach, a co najważniejsze – o sercu. Istnieją jednak sporty bardzo wskazane dla osób starszych.
Przede wszystkim, powinny one dużo chodzić i spacerować. Poza tym, doskonałym sportem sprawiającym przy tym wiele radości jest jazda na rowerze lub pływanie. Takie sporty mogą uprawiać nawet osoby z dużą nadwagą. Doskonałym pomysłem jest także zakupienie kijków do nornic walkingu i codzienne spacery w miłym towarzystwie sąsiada lub sąsiadki.

Powiązane publikacje