Wizerunek sportowca po karierze

Kariera sportowca przy bardzo korzystnych wiatrach i braku jakichkolwiek problemów zdrowotnych, może trwać nawet trzydzieści lat. Sam szczyt nie trwa jednak tak długo, spora część z tego czasu musi być poświęcona na dochodzenie do tego poziomu. Najlepsi, legendarni zawodnicy byli w stanie dominować swoją dyscyplinę góra dwie dekady.
Tym czasem większość z nich żyje w dostatku po dziś dzień, chociaż aktywnie zarabiać sportem przestali pięćdziesiąt lat temu. Wszystko dlatego, że sport daje niesamowite możliwości poprowadzenia swojej kariery już po wygaśnięciu aktywnej kariery zawodniczej. Najbardziej spotykanym schematem jest pozostanie przy sporcie, czy to w roli trenera, agenta sportowego, dyrektora sportowego czy też dziennikarza.
Ci, którzy osiągnęli większe sukcesy i są nadal rozpoznawali i mogą pochwalić się pozytywnym wizerunkiem, wciąż otrzymują propozycje pojawiania się w licznych programach, brania udziału w akcjach promocyjnych, mogą liczyć na kontrakt sponsorski albo dobrze płatną posadę w federacji.

Powiązane publikacje