Uprawianie sportu w mieście

Miejski sport jeszcze do niedawna nie kojarzył się szczególnie interesująco. Nawet dla miłośników sportu street workout kojarzył się przede wszystkim z kulturystami wykorzystującymi place zabaw, boiska i inną infrastrukturę miasta do przeprowadzenia swojego programu treningowego.
Zastosowanie masy własnego ciała w wyciskaniu i trenowaniu siły to podstawa, dzisiaj masowo wykorzystywana nie tylko w miejskim crossficie – chociaż tam przede wszystkim. Obecnie miejskie parki, place zabaw czy boiska wykorzystywane są masowo przez miłośników różnych dyscyplin do treningu. Ale coraz więcej osób w mieście po prostu biega albo jeździ na rowerze. Teoretycznie do tego nie są potrzebne szczególne udogodnienia, ale nawet o tych pasjonatach samorządy myślą.
Kilometry ścieżek rowerowych poprowadzone zostały w taki sposób, aby z powodzeniem korzystać z nich mogli także biegacze. Dzięki temu wydatki na infrastrukturę w mieście zwracają się na wiele różnych sposobów i przyczyniają się do podniesienia satysfakcji wielu różnych mieszkańców.

Powiązane publikacje